EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akilf Ersoy´u Anma Günü Kutlandı.

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akilf Ersoy´u Anma Günü Kutlandı.

     İlçemiz Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda 12.03.2015 Perşembe günü "12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü"  programı yapıldı.

     Havsa Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan program protokol ve halkımız tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

     Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapıldı. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Sunumdan sonra ilkokullar arası İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrenci İstiklal Marşı’nı okudu.

     Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın kabulü ile ilgili bir tiyatro gösterisi sunuldu. Tiyatro gösterisinden sonra Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden şiir okuma yarışmasında birinci olan öğrencimiz şiirini okudu ve ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

     Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları Orotoryo gösterisi ile program sona erdi.

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.