EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çeşitli Tören ve Etkinliklerle Kutlandı.

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çeşitli Tören ve Etkinliklerle Kutlandı.

      19 Mayıs 2016 Perşembe günü Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’nce Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreninden sonra öğrenciler tarafından taşınan Türk Bayrağı eşliğinde protokol, tüm okul ve kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte ilçe stadyumuna kadar Gençlik Yürüyüşü yapıldı.

     İlçe Stadyumundaki törene protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti başkanları ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve halkımız katıldı.

     İstiklal Marşı okunmasının ardından Gençlik adına konuşmayı Şahika Erkurt Anadolu Lisesi’den bir öğrencimiz yaptı. Daha sonra Ş.Ö.M.B. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bir öğrencimiz Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu. Ardından Melahat Kilimci Lisesinden bir öğrencinin eşliğinde tüm öğrenciler tarafından Gençliğin Ataya Cevabı okundu. Hemen ardından tüm öğrenciler tarafından Gençlik Marşı söylendi.

    Öğrencilerimiz tarafından çeşitli sportif yarışmalar ve jimnastik gösterileri yapıldı. Halk oyunları ekipleri çeşitli gösteriler yaptılar. Ardından Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen kültürel ve sportif müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

      Tüm öğrencilerimizin katılımlarıyla 10. Yıl Marşının söylenmesinden sonra bayram töreni sona erdi.

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.