EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

     24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.

     24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı Atatürk Anıtına çelenk Sunulması ile başladı. Anıttaki  Törene  İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, Şube Müdürleri Murat Kaflı, Taner Kemerci, Siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Daire amirleri, İlçe ve köylerdeki okulların Müdürleri, öğretmenleri, emekli öğretmenlerimiz ve öğrenciler katıldılar. Baş Öğretmen Atatürk ve Şehit Öğretmenlerin anısına Saygı Duruşu, akabinde İstiklal Marşı okunmasının ardından anıttaki çelenk sunma töreni tamamlandı.

     Şehit Öğretmen Mehmet Birol Arpaç Köyündeki mezarı ziyaret edildi, şehit öğretmenin kabrine çiçekler bırakılarak Kuran okundu. Emekli olan öğretmenlerden hasta olanlar evlerinde ziyaret edildi.

   Kaymakam Alparslan Kılıç, Garnizon Komutanı HAsan Murat Kaçar, Emniyet Müdürü Alpaslan Bilsel,  Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı Şehit Öğretmem Mehmet Birol Kız Teknik ve Meslek Lisesindeki Öğretmenler Günü Anma Programı Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

    En genç öğretmen Ethem Gürsoy bir konuşma yaptı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan konuşmasında:

       “Öğretmen umuttur, güvendir, gelecektir. Milletimizin var oluşunun ve yarınlarının mimarıdır. Ülkemizin her köşesine ulaşan güzelliklerin arkasındaki      en önemli güçtür. Toplumun damarlarına yayılan sevginin, saygının kaynağı, kazanılan başarının anahtarıdır.

Her öğrenci cevherdir, her öğretmen ise onu mücevhere dönüştüren sanatkârdır. Hedefine ulaşan öğrenci, öğretmenin de ulaştığı hedeftir. İdeallerimiz, öğrencilerimizin idealleridir.

Öğrencinin gönlünde ve gözünde öğretmen, her şeydir, tükenmez bir bilgi ve sevgi pınarıdır, geleceğimize açılan kapıdır,insan yetiştirme sanatçısıdır.

Öğretmenlik, hiç sönmeyen bir mum gibi kendini asla tüketmeyen, toplumu aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Emekliliği olmayan, her zaman toplumun önünde, vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal bir makamdır. Hakkı ödenemeyecek bir payedir

Öğretmen, geleceği öğrencisinin gözünde görür, yüreğinde yaşar. Bir anne-baba gibi o sevindiğinde sevinir, üzüldüğünde üzülür. Anne-babanın sadece evladına olan ilgisini, yüreğine sığdırdığı binlerce öğrencisiyle paylaşır.

Birikimiyle, çabasıyla eğitimin en önemli lideri öğretmenlerimiz, asla karşılık beklemeden, gelecek adına, ülkemiz adına ve insanlık adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan geleceği inşa etmektedir. Toplumumuz da öğretmenlerimize hak ettiği desteği ve değeri vermekte, öğrencilerimiz de ulaştıkları başarılarıyla öğretmenlerimizi ödüllendirmektedir.

Hata yapmanın imkânsızlığının idrakinde bir mesleğin mensupları olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle geleceği ilmek ilmek örme gayretindeyiz. Amacımız, Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün “ Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister.” veciz sözündeki mesajı gerçekleştirmektir.

Unutmamalıyız ki, tüm değerlerin anlamını yitirdiği günümüz dünyasında, minik yüreklere ilgiyle, sevgiyle, bilgiyle dokunuşunuz, milletimizi aydınlık ve güçlü yarınlara ulaştıracaktır. Her şey sizin, şefkat dolu kalbinizde, bilgiyle donanmış zihninizdedir. Gelecek sizin ufuk çizginizde, paha biçilmez emeğinizdedir.

Karşılıksız vermeyi ilke edinmiş, bir teşekkür ve bir tebessümle yetinmesini bilmiş fedakârlık abidesi öğretmenlerimiz, sizlere bu milletin her bir ferdi minnettardır.

Bu duygularla, en az bizler kadar bugünün heyecanını yaşayan öğrencilerimizin, geleceğin ve bugünün ihtişamlı dünyasının sessiz kahramanları değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bulunduğumuz okula ismini veren öğretmenimiz Mehmet Birol başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”  diyerek sözlerini tamamladı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan kısa oyunların gösterimi yapıldı. Hafta içerisinde Şiir, Resim ve Kompozisyon dalındaki yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Kaymakam Alparslan Kılıç emekli olan Öğretmenlerimiz Mustafa Erdaş ve İbrahim Kıyar’a  plaket ve teşekkür belgesi takdim etti. Okullar tarafından tarafından hazırlanan sunumun ardından öğretmen marşı ile program tamamlandı. Tüm katılımcılara programdan sonra yemek ikram edildi.

Resimler için tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.