EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

     İlçemiz Havsa Atatürk Ortaokulu bünyesinde hizmet veren Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Derya TETİK ve Kezban KAYA ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla hazırladıkları programla Engelliler Günü’nü kutladı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat KAFLI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gökhan DENİZ, Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

     Program açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşı esnasında, marşın sözlerinin işaret dili ile gösterimi izletildi. Günün anlam ve önemi Özel Eğitim Öğretmeni Derya TETİK tarafından yapıldı. Derya Tetik; Engelliler Günü’nün kabul edilişinden, engellilik nedenlerinden, ülkemizdeki engelli nüfus oranından, engellileri topluma kazandırmak için engelli olmayan kişilere düşen görevlerden bahsetti. Ayrıca engellilerin eğitim hakkından, özel eğitimin öneminden söz ederek ve temennilerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

 

     Engellilerin sorunlarını ve beklentilerini anlatan video ve slayt gösterimi izletildi. Özel eğitim öğrencileri tarafından, şarkı söylendi, dans gösterisi ve ritim gösterisi yapıldı. Son olarak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Murat KAFLI tarafından, özel eğitim öğrencilerine hediyeler sunuldu.

06-12-201606-12-201606-12-201606-12-2016

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.