EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bu Benim Eserim Proje Yarışması”nda İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu’nun Büyük Başarısı

“Bu Benim Eserim Proje Yarışması”nda  İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu’nun Büyük Başarısı

     Ülkemizin insan yetiştirme kapasitesini güçlendirmek, bunun için ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinlikleri ilgiyi‐katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla TÜBİTAK-Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile bu yıl 10.’su düzenlenen “Bu Benim Eserim Proje Yarışması” Bölge Finali Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce illerinin katılımı ile 4-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bağcılar Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilmiştir.

     İlimizde toplam 109 proje hazırlanmış 66 proje İl Çalışma Grubu tarafından uygun bulunarak Bölge Çalışma Grubuna gönderilmiştir.  Bölge Çalışma Grubu tarafından ilimizde 8 proje İstanbul Final Sergisine davet edilmiştir.

     Havsa Cumhuriyet Ortaokulu ise “Renkli Şişe ile Geleceğini Koru” adlı projesi ile Fen Bilimleri Alanında Edirne’yi başarıyla temsil etmiş olup aynı zamanda ziyaretçilerin büyük beğenisini toplamıştır. Özverili çalışmalarıyla bu başarıyı gerçekleştiren Öğrencimiz Nurdane TİNTİŞ, Danışman Öğretmen Önder IŞIKLI ve okul yönetimine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.