EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasköy Ortaokulu Bilim Şenliği Yapıldı

Hasköy Ortaokulu Bilim Şenliği Yapıldı

    5 Mayıs 2015 Salı günü İlçemiz Hasköy Ortaokulunda “Bilim Şenliği ve Teknoloji ve Tasarım Sergisi”, gerçekleştirildi.  Hasköy Ortaokulu ile Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nün ortaklaşa düzenlediği ve Hasköy Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen “Bilim Şenliği” ve “Teknoloji ve Tasarım Sergisi”ne İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan FİDAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri Rahmi MERDİVAN ve Murat KAFLI, ilçemiz okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

    Bilim Şenliğinde yapılan bilimsel deneyler ve etkinlikler öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Hasköy Ortaokulu Müdürü Gürkan KARA, Bilim Şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçen başta Yrd. Doç. Dr. Hasan ÖZYILDIRIM,  Eylem BAYIR, Hüsniye DURMAZ, Emrah OĞUZHAN ve Musa ULUDAĞ olmak üzere akademisyen ve Trakya Üniversitesi öğrencilerine teşekkür etti. Şenlik sonunda katılımcı akademisyen ve öğrencilere Hasköy Ortaokulu Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

    Aynı gün içerisinde Hasköy Ortaokulu ve ilçemizin ortaokullarının işbirliği ile gerçekleşen ve yaklaşık 80 eserin sergilendiği “Teknoloji ve Tasarım Sergisi”, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özkan FİDAN ve Köy Muhtarı Fahri İPEK tarafından açılışı yapıldı ve diğer katılımcılarla birlikte öğrenciler tarafından hazırlanan eserler hakkında bilgi aldı.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan FİDAN; Bilimsel farkındalık oluşturmaya çalışan öğrencilerimizi, Teknoloji ve Tasarım Sergisinde emeği geçen okul idaresi ve öğretmenlerimizi kutluyor, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Muhtarımız Fahri İPEK’e, öğrencilerimizin bu çalışmalarını önemseyen velilerimize, teşekkür ediyorum” diyerek sergi hakkındaki memnuniyetini belirtti. 

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.