EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasköy´ün Kurtuluşu’nun 93. Yıldönümü Kutlandı.

 Hasköy´ün Kurtuluşu’nun 93. Yıldönümü Kutlandı.

    Hasköy´ün Kurtuluşu’nun 93. yıl dönümünü etkinliklerle kutlandı. Yapılan törene Havsa Kaymakamı Alparslan KILIÇ, Havsa Belediye Başkanı Oğuz TEKİN, İlçe Jandarma Komutanı H.Murat ÇAKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Hasköy Muhtarı Sayın Fahri İPEK, Hasköy Ortaokulu Müdürü Ahmet GÜLER, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler, Hasköy ve çevre köylerden gelen konuklar katıldı.

     Törene, Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.  Daha sonra Balkan Şehitliği Anıtı ziyaret edildi. Saygı duruşu ve edilen duaların ardından Hasköy Muhtarı Sayın Fahri İPEK´in konuşmasıyla törene devam edildiHasköy´ün yetiştirdiği değerlerden biri olan Remzi AKKAYA amcamızın okuduğu şiir alanda bulunan herkesi duygulandırdı.

     Öğrencilerin büyük emekler vererek hazırlandıkları bayramda izleyiciler farklı duygular yaşadı. "Ata Geliyor,Kınalı Ali, Kafkas Dansı " gösterileri sergilendi. 

 

     Belediye Bandosunun geçişi büyük coşku ile izlendi. Tören sonunda gelen konuklara geleneksel olarak  lokma ikram edildi.

 

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.