EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havsa Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

Havsa Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

     Havsa  Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin bir yıllık el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan yıl sonu sergisinin açılış töreni,  1 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 15.00’te Havsa Kaymakamı Sayın Alparslan Kılıç, Garnizon Komutanı Hasan Murat Çakar ve Belediye Başkan Vekili Sayın Melahat Erhan, Emniyet Müdürü Alpaslan Bilsel, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve halkımızın katılımıyla gerçekleşti.

     Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Havsa  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Aydın AVCI yaptı.

     Avcı sergilerin “duyursam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam öğrenirim” ilkesinin canlı bir örneği olduğunu söyledi. Halk Eğitim Merkezlerinin 7 ‘den 77’ye  “Herkes için, Her zaman, Her yerde” eğitim sloganıyla halkımıza hizmet sunduğunu belirtti. Konuşmasını; kursların planlanması ve açılması aşamasında Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Başkanı Sayın Kaymakamımız Alparslan KILIÇ ‘a  İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan’a, Okullar Hayat Olsun projesi kapsamınsa işbirliği yapılan Okul Müdürlerine ve kurslarda görev alan bütün usta öğretici ve öğretmenlere teşekkür ederek sonlandırdı.

     Program “Aile Eğitimi” kursuna anneleriyle katılan çocukların gösterileriyle devam etti.

     Halk eğitimi merkezi müdürlüğünce açılan Düz Dikiş Makineci, Aile Eğitimi,  Batik,  Keçe Aksesuarları Yapımı ve Bilgisayar kursu  kursiyerlerine belgeleri verildi. Yıllardır açılan kurslara katılan, katıldığı süre içerisinde de başarılı çalışmalar yapan Hatice ÖZTÜRK’e de teşekkür plaketi verildi.

     Programa gitar kursu öğrencilerinin dinletisiyle devam edildi.

     Dinletinin ardından açılış kurdelesini protokol üyeleri ile birlikte kesen Sayın Kaymakamımız Alparslan KILIÇ kursiyerlerinin yıl boyunca yaptıkları el emeği ürünlerden oluşan sergiyi gezdiler.

 

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.