EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havsa´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Kutlandı.

Havsa´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Kutlandı.

      Havsa´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Çeşitli Törenlerle Kutlandı.

      Havsa’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yılı törenleri Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı. Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerini sundular.

    Çelenklerin protokol sırasına göre Anıta sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreninden sonra protokol şehitlik ziyaretlerinde bulundu ziyaretin ardından tören alanındaki yerini aldı.

     Havsa’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılı törenleri Avcılar ve Atıcılar İhtisas Derneği üyelerinin temsili olarak Kurtuluş gelinini kurtarması, saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kaymakam Alparslan Kılıç, Jan.Böl.Kom. Erkan İşler, Emniyet Müdürü Alpaslan Bilsel,  Belediye Başkanı Oğuz Tekin öğrencilerin ve Halkın Kurtuluş Gününü kutladı. Belediye Başkanı Oğuz Tekin, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrencilerin okudukları şiirlerin ardından hafta içerisinde Kurtuluş günü dolayısıyla yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ve Kılıç Kalkan Ekibi gösteri yaptı. Folklor ekipleri gösteriler yaptı. Belediyenin ve Havsa esnafının bayram geçişi ile program sona erdi.

 

Resimler için tıklayınız…

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.