EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özkan FİDAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özkan FİDAN’ın Öğretmenler Günü Mesajı

 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Her insanın büyüme sürecinde bir şekilde öğretmenin emeğini, göz nurunu ve estetiğini görürüz. Özgürlüğe duyulan özlemde, sevgi dolu bir cümlede, ayrılığın hüznünde ve vuslatın heyecanında öğretmenin müşfik dokunuşunu hissederiz. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan, dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınları çok daha aydınlık olacaktır.

Öğretmenlik, bir güneş gibi kendini asla tüketmeyen, insanlığı aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Hatta sadece bir mesleğin değil, hiç eksilmeyen bir sevdanın adıdır. Her gün girilen yeni bir ders, keşfedilen yeni bir dünyadır. Öğretmenlerimizin emeği, çocuklarımızın geleceğidir. Dünyaya yayılan her iyilik ve güzellik, idealist öğretmenlerin eliyle gerçekleşecektir. Bazen öğretmen olmanın ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissettiğimizde, öğrencilerimizin bakışlarındaki minnettarlığın ışıltısı yükümüzü hafifletir. Çünkü öğretmen, geleceği öğrencisinin gözünde görür, yüreğinde yaşar.

Eğitim camiası olarak taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle tüm imkânlarımızı eğitimin kalitesini bir adım daha ileri götürmek için seferber ettik. Hedefimiz, Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” veciz sözündeki görevimizi en iyi şekilde gerçekleştirmektir. Bugün; bir gün değil, her gün gösterilen çabanın karşılığını hiçbir bedelin ödeyemeyeceği bir emeğin sahibi öğretmenlerimiz için vefa günüdür. Öğretmenin değerinin daha iyi anlaşıldığı bir dünya, gelecek umutlarının çoğalması demektir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, öğretmen unutmaz ve asla unutulmaz.

          Bu duygularla, her yer ve şartta görev yapan, unutulmayan kahramanlarımız, değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutluyor; aynı zamanda ebediyete intikal etmiş başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimizi ve ilçemizdeki Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne adını veren Şehit Öğretmenimiz Mehmet BİROL’u rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

                                                                              Özkan FİDAN

                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.