EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu’nda Tübitak Bilim Fuarı ve Bilim Şenliği Yapıldı

İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulu’nda Tübitak Bilim Fuarı ve Bilim Şenliği Yapıldı

İlçemiz Cumhuriyet Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı ve ilçenin tüm ortaokullarının katılımı ile Bilim Şenliği gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Ortaokulu’nun başvuru sonucu kabul edilen 4006 Tübitak Bilim Fuarı ve Bilim Şenliği 27 Mayıs 2016 Cuma günü saat 11.00’da Kaymakam Sayın Alparslan KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ÖZCAN, Garnizon Komutanı Sayın Jandarma Üsteğmen Hasan Murat ÇAKAR, Belediye Başkan Vekili Sayın Tufan BAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Alparslan BİLSEL,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan FİDAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve velilerimizin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

              Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet VARDAR bir konuşma yaptı. Konuşmasında;

           “Bilim Fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da, bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Fen Bilimleri Alanında 27 Proje, Türkçe Alanında 8 Proje, Sosyal Bilgiler Alanında 8 Proje, Matematik Alanında 5 Proje, Beden Eğitimi Alanında 3 Proje, İngilizce Alanında 6 Proje, Rehberlik Alanında 1 Proje olmak üzere 58 projeyi öğrencilerimiz ve danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüzde açılış öncesi bir konuşma yaptı. Konuşmasında;  İlçemizde yapımı tamamlanan 16 derslikli Cumhuriyet İlkokulu’nun yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını, bu okulumuzda Z-Kütüphane (zenginleştirilmiş kütüphane) yapılacağını belirtti. Bu Bilim Şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçen idareci ve öğrencilere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri çeşitli gösteriler yaptılar.

     Protokol Üyeleri açılışın ardından bilim şenliğindeki stantları tek tek gezdiler ve projeleri hazırlayan öğrencilerden bilgi aldılar.

              Bilim sergisi 30 Mayıs 2016 tarihine kadar açık kalacaktır.

 

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.