EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Okuma Yazma Seferberliği Başladı

İlçemizde Okuma Yazma Seferberliği Başladı

Anayasa´da yer alan eğitim hakkı ve bilhassa yetişkin okuma yazma eğitimi hayat boyu öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. Eğitim ve öğretim hakkından yararlanamayan ve temel okuma yazma eğitimini tamamlamayan kişilerin, yasaların kendilerine verdiği diğer hak ve özgürlüklerden de yeterince yararlanamadıkları görülmektedir.

Bu amaçla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılmıştır.

Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Okuma yazma kursları 26.02.2018 tarihinden itibaren İlçemiz Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğü’nde başlatılacaktır.

Okuma yazma kurslarına katılmak isteyenlerin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca konu hakkında bilgi almak isteyenler, Havsa Halk Eğitim Merkezi’nin 3361247 numaralı telefonundan gerekli bilgileri alabilirler.

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.