EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Kapsamında Cumhuriyet İlkokulu Açılış Töreni Yapıldı.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Kapsamında  Cumhuriyet İlkokulu Açılış Töreni Yapıldı.

     2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Etkinlikleri kapsamında ilçemizde yeni yapılan Cumhuriyet İlkokulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi.

     Açılışa başta İlçe Kaymakamı Alpaslan Kılıç olmak üzere protokol üyeleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldılar.

     Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından bir öğrencimiz şiir okudu. Daha sonra okul Müdürü Mehmet Vardar açılış konuşması gerçekleştirdi.

     Bir öğrencimizin şiirini okumasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan günü anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

Özkan Fidan Konuşmasında;

    “ Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım; Değerli protokol üyeleri, saygıdeğer idareci ve öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Uzun bir tatilden sonra Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk’ün yaktığı müspet ilim meşalesi ile 2016-2017 eğitim öğretim yılını başlatıyoruz. Bizlere, ailelerimize, Havsa’mıza, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olsun.

      Uzun bir tatil dedim de hepinizin bildiği gibi aslında uzun bir 15 TEMMUZ gecesi desek sanki daha doğru olur. Demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden, bir takım insanlıktan nasibini almamış vatan hainlerinin karşısında milletin sabaha kadar dur dediği uzun bir gece… Şükürler olsun ki bu hainlik milli irade tarafından bastırılmıştır. Bir daha böyle şeyler yaşamamak, 15 Temmuz Şehitlerini anmak ve bir daha unutmamak adına Eğitim-Öğretim yılına önümüzdeki bir haftayı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma etkinlikleriyle başlatıyoruz. Amacımız çocuklarımıza Demokrasinin değerini anlatmak, demokrasiyi kaybettiğimizde beraberinde neleri kaybedeceğimizi göstermektir.

          İlçemizde 142 okul öncesi, 495 ilkokul, 677 ortaokul, 536 lise olmak üzere topla m 1850 öğrencimiz bugün eğitim – öğretime başlıyor. Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda vatanını korumak ve bizlere bu güzel günleri sağlamak için en değerli varlığı olan canını veren şehidimizin adını Necatiye köyümüzde yer alan okulumuza vermekten onur duyuyoruz. Okulumuzun adı bundan sonra Şehit Engin Şahin İlk-Ortaokulu olacaktır. Nur içinde yatsın dualarımız o ve bu vatan için canını veren tüm şehitlerimize

Hedefi; ülkesi ve milletini seven, dünyayla, kendisiyle ve çevresiyle barışık, öğrenmeyi öğrenen, uzlaşmacı, yapıcı, yenilikçi, değişimci insanlar yetiştirmek olan eğitim ve öğretim sürecinin bir yenisinde geçen yıllardan daha güçlü ve istekli bir şekilde var olacağız.

        Sevgili öğrenciler öncelikle amacımız Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, manevi, ahlaki, tarihi ve kültürel değerlerini taşıyan; ülkesini, ailesini, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; ülkesine karşı ailesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler yetiştirmektir. Bunun için çok çalışmalıyız. Öğretmenleriniz yaşamınıza yön vermek sizin yetenekleriniz ortaya çıkarmak, sadece bilgi yüklemek değil aynı zamanda eğitmek için çaba sarf etmektedirler. Öğretmenlerinizin emeklerinin karşılığı sizin çalışmanıza ve sorumluluklarınızı yerine getirmenize bağlıdır.

Sizlerin başarılı bireyler olarak mezun olmanız  bizim en büyük gurur ve mutluluk kaynağımız olacaktır.

Saygıdeğer Öğretmen arkadaşlarım,  Yarına umut dolu bakışların sizlere emanet edildiği bilincinde olduğunuzu biliyorum. Her koşulda, çocuklarımıza “insan olma” evet insan olma değerini, yüceliğini kavratacağınıza; onların bizi biz yapan değerlerimizi de yanına alan bir yaklaşımla en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inancımız tamdır.

Değerli Eğitim yöneticisi Meslektaşlarım; Okullarımızdaki tüm imkânlardan öğrencilerimizin en üst seviyede yararlanacağı tedbirleri almalıyız. Okullarımızın sürekli gelişmesini hedef alan bir yaklaşımla, okulumuzdaki tüm eğitim çalışanlarının TAKIM anlayışı ile BİRLİK, BERABERLİK ve KARDEŞLİK içinde olmalarını sağlamalıyız, çağdaş eğitimin ve bu kritik sürecin gereği budur.

Kıymetli Velilerimiz; Aile yuvasından sonra çocuklarınızın yoğrulduğu, eğitildiği ve geleceğe hazırlandığı okulunuzla, sürekli iletişim içinde olmalısınız. Öğrencimizle ne kadar ilgilenirsek ona ne kadar zaman ayırırsak bu zaman gelecekte onların daha iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır. Başarının bir ayağı olan siz sevgili velilerimizin okulla işbirliği ve iletişimi bu açıdan çok önemlidir.   

        Vatanımızın, Milletimizin Bölünmez Bütünlüğünün ve Demokrasimizin Değerinin Tam olarak anlaşıldığı bu günlerde, ülkemizin geleceği sizlere emanettir, emanete tüm gücünüzle sahip çıkacağınızdan eminim. Atatürk’ün de bizlere çizdiği yol gayet açıktır. “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder”. Bizler Türk Milleti olarak hep özgürlüğü, bağımsızlığı seçtik ve seçeceğiz.

       Bu duygularla 2016-2017 eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

diyerek sözlerini tamamladı.

     Başka bir öğrencimizin şiir okumasından sonra Kaymakam Alpaslan Kılıç günün önemi ile ilgili bir konuşma yaptı ve ardından protokol üyeleri ile birlikte kurdele kesilerek okulun açılışını gerçekleştirdiler.

    Açılışın ardından protokol üyeleri tarafından okula yeni başlayan öğrencilerimize çeşitli hediyeler verildi.

 

   Protokol üyeleri tarafından öğrencilerimize; yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennileri ile program sona erdi.

19-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-201619-09-2016

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.