EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Kemal ATATÜRK´ü Aramızdan Ayrılışının 77. Yıldönümünde Saygı İle Andık

Mustafa Kemal ATATÜRK´ü Aramızdan Ayrılışının 77. Yıldönümünde Saygı İle Andık

     Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ü vefatının 77. Yılında Saygı ile Andık...

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 77.  yıldönümü olan 10 Kasım bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle anıldı.

     İlçemizdeki ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtında Kaymakam  Alparslan Kılıç, Belediye Başkan vekili Remzi Karlaktı, Jan.Böl.Kom. Üst.Teğ. Hasan Murat Kaçar, İlçe Emniyet Müdür v. Kom. Yrd. İsmet Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Daire Amirleri, İl genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldılar

     Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından Saat 09.05´de belediye hoparlöründen verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya  indirildi.

     Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programı Ş.Ö.M.B. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda gerçekleştirildi.

     Salondaki 10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmanın ardından Atatürk´ün hayatını anlatan slayt gösterimi yapıldı. Günün anlamı ile ilgili çeşitli canlandırmalar yapıldı. Günün anlam ve önemi ile ilgili öğrenciler tarafından şiirler okundu. 10 Kasım isimli Atatürk Oratoryosu ile devam eden program öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Kapanış Selamı ile anma programı sona erdi.

Resimler İçin Tıklayınız...

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.