EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyorum, Öyleyse Varım Projesi

Okuyorum, Öyleyse Varım Projesi

Havsa Kaymakamlığı himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde “Okuyorum Öyleyse Varım” Projesi 3 yıldır ilçemizde başarı ile uygulanmaktadır.

Eğitime ve özellikle okumaya çok önem veren, bulunduğu her ortamda mutlaka okumanın önemini dile getiren Sayın Kaymakamımız Yunus ATAMAN’ın önderliğinde 13 Ekim 2017 tarihinde tüm daire amirleri ve öğrencilerimizin katılımıyla okuma seansı düzenlenerek projenin açılışı gerçekleştirilmiştir.

Okuyorum Öyleyse Varım Projesinde;

 Yetişkinlerin ve öğrencilerimizin okuma alışkanlığını geliştirmeleri konusunda katkı sağlanması,

Türkçenin doğru ve güzel kullanılmasının yanında okuduğunu anlama ve anlatım becerilerinin geliştirilmesinin sağlanması,

Öğrencilerin nitelikli kitap tercih etmeleri ve okumalarının sağlanması amaçlanmıştır.

Havsa İlçe genelinde okuma kültürünü geliştirme yolunda başarı ile ilerlemektedir.

Şu an itibariyle proje kapsamında öğrenciler tarafından özeti çıkarılmış 12500 adet kitap ve 1.500.000 sayfa sayısına ulaşılmıştır.

Yapılacak olan merkezi sınavlarla ilgili olarak yayınlanan örnek ve taslak sorular incelendiğinde paragraf sorularının belirleyici olacağı, dolayısıyla anlayarak hızlı okumanın çok büyük önemi olduğu ortaya çıkmaktadır.

Çalışmalar sadece okul çatısı altında değil evde veli işbirliği ile devam etmektedir. Velilerden beklenen en büyük fedakarlık kendisi, çocuğu ve geleceğimiz için sosyal medya, televizyon programlarından her gece en az yarım saat feragat etmeleridir.

Veliler, öğrenciler ile birlikte her gece belirledikleri bir saatte televizyonlarını ve telefonlarını kapatarak tüm aile yarım saat kitap vb. okursa okuma kültürü büyük oranda gelişecektir. Bu konuda farkındalık yaratan ve geleceğimize yatırım yapan velilerimize, özverili çalışan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.