EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması Ödül Töreni Yapıldı.

"Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın" sloganıyla yola çıkılan, yaklaşık 700 etkinlik ve materyalin katılımıyla gerçekleştirilen “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması“ için İstanbul´da ödül töreni düzenlendi. Törene 81 ilden yarışmaya katılım sağlayan öğretmen, öğrenci ve akademisyenlerin yanı sıra Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM, Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, TOGEMDER Başkanı Saadet GÜLBARAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden yöneticiler katıldı.

          Okulumuz Özel Eğitim Öğretmenleri tarafından hazırlanan “Duyu Küpü” isimli materyal ile yarışmaya katılmış olup ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmüştür.

Özel gereksinimli çocukların günlük yaşam becerilerinin geliştirilmesi ana fikri olan materyalin,  günlük yaşam becerilerinin geliştirilmesinde ise beş duyu organı kullanılması için çözümler sunmaktadır. Çocuk, dünyayı dokunarak, koklayarak, tadarak, işiterek ve görerek tanır.

          Özellikle otizmli çocuklarda duygusal değişimin hızlanmasını sağlar. Ayrıca öğrenci materyali kullanırken iletişim becerilerini de geliştirmektedir. Materyalin görsel olarak ilgi çekici olması öğrenciyi iletişim kurmaya iter.

Törene ilçemizi temsilen Atatürk Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Kezban KAYA katıldı.

18-10-2016

 

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.