EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Proje Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Şahika Erkurt Anadolu Lisesi Proje Çalıştayı Gerçekleştirildi.

 

     Okulumuz Şahika Erkurt Anadolu Lisesinin Bulgaristan’nın Haskova şehrinde ki Stoycho I Kitsa March Meslek Lisesi ile ortak olduğu IPA sınır ötesi işbirliği kapsamında kabul edilen “ Enerji Verimliliğine Karşı Sorumluluk ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Hakkında Farkındalık Yaratmak” isimli projemizin Okulumuz İngilizce Öğretmeni Figen UÇAR İNEL ‘in hazırladığı ” Yeşil Enerji Kaynakları ve Jeotermal Enerji kaynakları " isimli  ikinci çalıştayı Bulgaristan’dan gelen 25 kişilik misafirimiz ve 85 kişilik Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenci grubuyla Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Kız Teknik ve Anadolu  Meslek Lisesi Konferans Salonunda   yapılmıştır.

     Iki gün süren çalıştayın ilk gününde  Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bölümü Yrd. Doç. Dr. Hasan ÖZYILDIRIM’ın Bulgarca hazırladığı “Yenilenebilir Enerji Kaynakları” isimli sunumu izlenmiş ve proje kapsamında yapılan resim yarışmamızda dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri verilmiştir. Çalıştayın ikinci gününde ise Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Doç. Dr. Murat TÜRKYILMAZ’ın İngilizce olarak hazırladığı “Jeotermal and Cooling” isimli sunusu izlenmiş olup devamında Okul Müdürümüz Selim KAHRAMAN,  Müdür Yardımcımız Selda SÜMAN ve Okul Öğretmenlerimiz eşliğinde Bulgaristandan gelen misafirlerimize okulumuz gezdirilmiştir. Çalıştayımız her iki okulun öğretmenlerinin dostluklarının  pekismesiyle son bulmuştur.

11-04-2016

 

 11-04-2016

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.