EDİRNE HAVSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 10. Geleneksel Satranç Turnuvası Yapıldı.

Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 10. Geleneksel Satranç Turnuvası Yapıldı.

    Edirne İli Havsa İlçesi 10. Geleneksel Satranç Turnuvası,  15 Mayıs 2015 Cuma günü Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlendi. Turnuvaya Havsa ilçe merkez ve çevre köy okullarından 25 İlkokul, 29 Ortaokul ve 27 Lise öğrencisi katıldı.

     Büyük bir coşku ve satranç sporuna yakışır bir centilmenlikle öğrenciler gün boyu satranç oynamanın keyfine vardılar. Heyecanlı ve oldukça istekli olduğu gözlenen öğrenciler, maç başlamadan önce ve maç başladıktan sonra el sıkışarak dostluğun bir sıfır kazanmasını sağladılar.

     Turnuva sonucunda; İlkokullar düzeyinde Hasköy İlkokulu 4/A sınıfından 1. Barış AKINCI, 2. Bilal LEMANOV, 3. Bilal YILMAZ; Ortaokullar düzeyinde Atatürk Ortaokulu 7/B sınıfından 1. İbrahim Emir ÇINAR, 2. 8/A sınıfından Kerem YAMAN, 3. 8/A sınıfından Mustafa Egemen BAYDAR;  Liseler düzeyinde 1. Ş.Ö.M.B. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/B sınıfından Göksel IHLAMUR, 2.  11/B-And. Sınıfından Murat ÖZMEN, 3. Şahika Erkut Anadolu Lisesi 12/B sınıfından Emrah KESKİN Oldular.

     İlk 3’e giremeyen öğrenciler önümüzdeki yıl yapılacak olan turnuvayı iple çekeceklerini söylerken iyi sonuç alan öğrenciler sevinçlerini öğretmenleriyle paylaştılar.

     Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları esnasında verilecek.

     Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Fatih Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 22500 Havsa/EDİRNE - 0(284)336 30 40 e posta havsa22meb.gov.tr / 143437meb.k12.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.